5 Ağustos 2016 Cuma

Strava Beacon ile Antrenmanlar Daha GüvenliBirçok özelliğiyle her seviyedeki sporcunun faydalanıp kendini geliştirme fırsatı bulduğu sportif faaliyet kayıt ortamı strava, faydalı özelliklerine bir yenisini ekledi; BEACON.

Yılın en iyi hizmet buluşu diyebileceğim Beacon, strava premium hesabına sahip sporcuların, antrenman esnasındaki konumlarını, hesap sahibinin (strava'ya kayıtlı sporcunun) belirlediği 3 kişiyle gerçek zamanlı olarak paylaşıyor. Mesela koşuyorsunuz veya bisiklete biniyorsunuz. İster atrenman, ister gezi/keşif amaçlı bir etkinlik olsun, bu süreçte başınıza her şey gelebilir ve Beacon, siz sporunuzu yaparken konumunuzu 3 kişiye eş zamanlı olarak paylaşıp, böylece

1) Sizi seven insanların (arkadaş, dost, eş, akraba, antrenör, çocuk vb.) nerede olduğunuzu bilip içlerinin rahat olmasını,
2) Başınıza bir şey geldiğinde, belirlediğiniz bu 3 kişinin haberdar edilip size yardım ulaştırmalarını sağlayabiliyorsunuz.Beacon özelliğini kullanabilmeniz için sadece Strava premium (paralı) hesap sahibi olup, sporunuzu yaparken akıllı telefonunuza yüklediğiniz strava programını ve beacon özelliğini açık tutmanız yeterli.

Sizin konumunuzun paylaşılacağı 3 kişinin ise, strava üyesi olup olmaması önemli değil. 70 yaşındaki anne babanızın strava kullanmasını kimse beklemiyor :) Bu 3 kişi ister, adres defterinizde kayıtlı olsun, ister strava listenizde, her iki kaynaktan da seçim yapıp, 3 güvenilir kişi arasına ekleyebiliyorsunuz.Arazide, ormanda koşu yaparken, şehir içinde, trafikte bisiklete binerken, neler olabileceğini tahmin edemezsiniz. İşte kötü bir durumla karşılaşırsanız, Beacon yardımınıza koşup, önceden belirlediğiniz 3 kişiye konumunuzu bir mesaj ile gönderiyor. Onlar da bir an önce durumunuzdan haberdar olup size yardımcı oluyorlar.

Bu özellik aynı zamanda, kendisini önemseyen 3 kişi tarafından takip edildiğini (ya da arkasının kollandığını) bildiği için sporcunun kendisinin de egzersizi esnasında zihinsel olarak daha iyi hissetmesini sağlıyor.

Strava hesabınız henüz yoksa, hemen şu linkten bir ücretsiz hesap oluşturun, sonra da hesabınızı premium'a yükseltin. Ardından beacon özelliğini keşfedip faydalanmaya başlayın.
Herkese güvenli antrenmanlar.

Diğer faydalı makalelerime ulaşmak için tıklayın.

Online kişisel antrenör & 2:45 Maratoncu, Half Ironman
Fatih Buzgan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder